Kalorifer Tesisatı ve Tesisatçısı Konya

Kalorifer ve Doğalgaz Tesisat Ustası

Kalorifer tesisatı kabaca kombi, doğal gaz borusu, sıcak su borusu ve kalorifer peteklerinin su ile ısınmasıyla oluşan sistem bütünüdür. Doğalgaz kullanımı günümüzde oldukça yaygındır. Isınma ve ısıtma ihtiyaçlarında en çok kullanılan yöntem kalorifer tesisatıdır. Kalorifer tesisatı kurulumu ciddi özen isteyen hatta sorunlu olarak döşendiğinde bulunduğunuz ilin gaz dağıtım şirketinin size doğalgaz vermesine engel olan işlemdir. Bu nedenle verimli ve güvenli bir biçimde ısınma sağlamak için kurulumun doğru yapılması şarttır. Kalorifer tesisatının kurulumunda maliyetler yüksek gibi görülsede kalitemiz ve verimlilik almanızın fazla olması ile bu maliyet aslında sizin kârınıza olmaktadır. Komtekser Kalorifer Tesisatı olarak sizlere kaliteli hizmet sunarak ısınma için maksimumum verim almanızı sağlıyoruz.

Kalorifer tesisatı döşeme, kalorifer tesisatı döşeme fiyatları, kalorifer tesisatı şeması, kalorifer tesisatı projelendirme gibi konularda uzman ekibimizle sizlere yardımcı olmaktayız. En çok merak edilen konu günümüzde kalorifer tesisat fiyatlarıdır. Kalorifer tesisat döşeme fiyatları, tesisat malzemeleri, tesisat için gerekli kalorifer peteği ve borularının alan için yeterliliğine göre değişmektedir. Konya kalorifer tesisatı döşeme konusunda ekonomik fiyatlarla sizlere yardımcı olmaktayız.

Merkezi Isıtma Sistemi Kalorifer Tesisatı

Sadece bir ısı kaynağından alınmış olan sonrası elde edilmiş ısının her türlü ev daire ve odaya eşit bir şekilde dağıtmasına merkezi doğalgaz sistemi denilmektedir. Doğalgaz, kömür ya da petrol atıkları ile çalışan kazanlar açığa çıkan ısıyı bir merkezden dağıtarak evlerin ısıtılmasını sağlayan sisteme de merkezi ısıtma sistemi denir. Merkezi ısıtma sistemlerinde ısınma işlemi borular ya da kanallar yordamıyla taşınarak petekler veya yerden ısıtma ile yapılır. Merkezi sistem sayesinde tüm binanın ısınması sağlanır. Merkezi ısıtma sistemi tesisatı genellikle 6 daireden fazla olan binalarda kullanılmaktadır.

Merkezi ısınma sistemlerinde kombi, kalorifer kazanı, kalorifer boruları, doğalgaz boruları ve kalorifer petekleri bulunmaktadır. Merkezi sistem ısıtma sistemleri bireysel kombili kalorifer tesisatlarına göre daha uygundur. Tüm binanızı ısıtması sağlandığı için verimlilik artmaktadır. Aklınıza takılan merkezi sistem nasıl olur sorusuna cevap verdikten sonra şimdide merkezi ısıtma sistemi kurulumu nasıl olur sorusuna geçelim. Merkezi ısıtma sistemi kurulumu için öncelikle kurulacak bina incelenir. Tüm daireler, ısınma için gerekli ek alanlar hesaplanır. Ardından merkezi sistem kazanının kurulacağı yer belirlenir. Merkezi sistem kalorifer kurulum işlemi gerçekleştirilir.

 Merkezi sistem kalorifer tesisatı kurulumu için bize hemen ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Yüksek kaliteli işçilik, merkezi ısıtma kalorifer sistemi ustalarımız ve yüksek verimlilik sağlayan projelendirmemiz ile bina, konut ve sitenizde merkezi sistem kalorifer tesisatı kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca merkezi sistem kalorifer tesisatı arızaları konusunda deneyimli ustalarımızla merkezi kalorifer tesisatında oluşabilecek tüm arızalara karşı sizlere teknik servis, arıza tespiti, bakım, onarım ve tamir işlemleri gerçekleştirmekteyiz.

Yerden Isıtma Sistemi Tesisatı

Günümüzde evlerde ve yeni yapılan binalarda yerden ısıtma sistemi diğer adıyla alttan ısıtma sistemleri daha çok tercih edilmektedir. Bunun başlıca nedeni ise yerden ısıtma sistemlerinde ısı kaybının daha az olması ve ısı derecesinin daha düşük olmasına rağmen tam verimlilik sağladığı gerçeğidir. Komtekser olarak alttan ısıtma sistemlerinden kurulumunu, onarımı, montajı, bakımı ve temizlik gibi işleri yapmaktayız. Yerden ısıtma sistemleri ortamı kolaylıkla ve doğal ışınım yoluyla ısıtmaktadır. 

Alttan ısıtma sistemlerinde merak edilen diğer bir konu ise yerden ısıtma sistemi ısı kaynağıdır. Bu sistemde diğer ısıtma sistemlerinde olduğu gibi sıcak su kullanılmaktadır. Yerden ısıtma sisteminde borular döşendikten sonra üstü şapla kapatılmaktadır. Ardından üzerine isteğe göre fayans parke vb. yapılar döşenmektedir. Yerden ısıtma sistemleri diğer ısıtma sistemlerine oranla daha ekonomik fiyatlara kurulmaktadır. 

Verimliliği yüksek sistemlerdir. Tüm ısıtma sistemlerinde olduğu gibi yerden ısıtma sistemlerinde de zamanla arızalar meydana gelmektedir. Yerden ısıtma teknik servis hizmetleri de sunan firmamız ekonomik fiyatlarla tamir ve onarım işlemleri yapmaktadır. Bize ulaşarak yerden ısıtma sistemi kurulumu hakkında detaylı bilgi ve fiyat bilgisi alabilirsiniz. Eğer yerden ısıtma sisteminde bir arıza oluştuğunu düşünüyorsanız hemen bizi arayarak teknik servis ustalarımızdan yardım alabilirsiniz.

Kalorifer Boru ve Petek Temizliği

Kalorifer boru temizleme ve kalorifer petek temizliği bakım işlemleri sırasında mutlaka yapılması gereken önemli işlemlerden biridir. Kombi bakımından önce yapılması gereken kalorifer boru ve petek temizleme işlemi kombinizin verimliliğini artırmaktadır. Konya kalorifer petek temizliğini birçok firma yaptığını söylemekte ancak verimlilik artışı olmadığından bu işlemin herhangi bir faydasının olmadığı düşünülmektedir. Ancak bu hatalı bir düşüncedir. Kalorifer petek temizliği firmaları ararken mutlaka firma iyi araştırılmalıdır. 

Komtekser olarak sadece kalorifer petek temizliğini değil tüm kalorifer tesisatının temizlik işlemini gerçekleştirmekteyiz. Sadece peteklere yapılmasının borulardaki kalan kurumları tekrar peteğe doldurduğunu bilmekteyiz. İşte bu yüzden kalorifer boru ve petek temizleme işlemlerini yapmaktayız. Kalorifer boru ve petek temizliği fiyatları için uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Kalorifer petek temizliği işlemleri sayesinde kış aylarında yüksek verimlilikle ısınmanın keyfini çıkarabilirsiniz. 

Kalorifer petek temizleme ve boru temizleme işlemleri ne zaman yapılır gibi aklınıza takılan soruları hemen kalorifer boru ve petek temizleme ustalarımızı arayarak cevap alabilirsiniz. Kalorifer petekleriniz ısınmıyor, az ısınıyor ya da bir petek ısınıyor diğeri ısınmıyorsa bunun büyük bir arıza olduğunu, kombinize de zarar verebileceğini ve hemen bizi arayarak tamir ve bakım işlemi yaptırmanız gerektiğini unutmayın.

Kalorifer ve Doğalgaz Tesisatı Döşeme

Ev ve iş yeri ısınma ihtiyaçlarında kombi ve kalorifer tesisatı yaptırmak, ev veya işyerinizin dizaynı ve temizliği için önemlidir. Isınmanın tüm alanlarda eşit oranda olması ve sürekli musluktan sıcak su akması gibi diğer ısınma türlerine göre birçok avantajı bulunmaktadır. Kalorifer tesisatı döşettirmek ise çok uzun sürecek ve evde kirliliğine neden olacak bir işlem gibi gözükse de durum tam olarak bu şekilde değildir. Kalorifer tesisatı hızlı ve güvenli olarak bir kaç gün içerisinde döşenebilmektedir.

Kalorifer tesisatı döşeme işlemi yaptırmadan önce bilinmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. İlk olarak kalorifer tesisatı döşeme firması seçimi en önemli aşamadır. Ardından kalorifer tesisatının döşeneceği yer detaylıca incelenmeli ve gerekli petek miktarı, boru miktarı, kombi konumu gibi detaylar belirlenmelidir. Kaliteli malzeme kullanımı diğer bir etkendir. Ardından kalorifer döşeme işlemi yapılır. Tüm işlemlerin ardından kalorifer tesisatı projelendirme işlemi yapılarak doğalgaz kombi ve kaloriferleri evinizde konfor içinde oturmanız sağlanır. Konya kalorifer tesisatı döşeme firması olarak deneyimli ustalarımız ve personelimiz ile ev veya işyerinize kalorifer tesisatı döşeme işlemi gerçekleştirmekteyiz.

 Kalorifer tesisatı döşeme fiyatları hakkında bilgi almak için bize hemen ulaşabilirsiniz. Komtekser Kalorifer Tesisatı Döşeme Tamir Bakım ve Onarım Servisi olarak kalorifer tesisatı döşeme işleminin yanı sıra Konya kalorifer tesisatı yenileme, tamir, bakım ve onarım işlemleri de yapmaktayız. Kalorifer tesisatınızda oluşan arızaların çözümünde sizlere destek olmaktayız. Kalorifer tesisatı teknik servis hizmetlerimizle 7 gün 24 saat sizlerin yanındayız. Ayrıntılı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bize hemen ulaşabilirsiniz

 

Tüm kalorifer, doğalgaz tesisatınızda meydana gelen kombi ve su arızları için bizi arayın...

Uygun fiyatlı tesisat işçiliğimizi, Konya'da tüm ilçelerde yapmaktayız.